KAAN – ENERGY BOOSTER 250g

15.00  s DPH

Kategórie: Značka:

Popis a vlastnosti

Energy booster je ideálny blend v prípade, že potrebujete dodať energiu. 30% blendu totiž tvorí robusta, ktorá prirodzene obsahuje viac kofeínu.

Tento blend sme namiešali pre ľudí, ktorí neobľubujú v káve aciditu, ale skôr vyhľadávajú sladšie a zemitejšie chute. Preto sme do tejto zmesi použili naturálnu výberovú Cerrado Fine  (70%) a výberovú robustu z Indie. Chuťovo je o niečo horkejšia ako zmes Wake me up a v zmesi prevládajú tóny tmavej čokolády, kakaa a karamelu.

Blend ENERGY BOOSTER sa hodí na espresso a taktiež je skvelý do mliečnych nápojov. Odporúčame aj do domácich automatických kávovarov.

Pôvod a spracovanie

Brazília Cerrado Fine pochádza z oblasti Cerrado Mineiro, ktorá sa nachádza na severozápade štátu Minas Gerais. Cerrado fine je spracovaná naturálnou (suchou) metódou, čo znamená, že celé kávovníkové čerešne boli sušené na tzv. patios alebo vyvýšených posteliach. Pred sušením sa čerešne umývajú vo veľkých nádržiach aby sa oddelili od nezrelých, následne sa dávajú sušiť.

Indická robusta Kaapi Royale je považovaná z jednu z najkvalitnejších káv odrody robusta, ktorá sa považuje za výberovú kávu. Chuť je oproti odrodám arabica čokoládovo – korenistá, zemitejšia nenájdeme v nej aciditu a má veľmi silné telo. Oproti iným kávam typu robusta je tu však zemitosť potlačená. Spracovaná bola mokrou (washed) metódou, čo je u robusty menej časté. Dužina čerešne sa odstráni prostredníctvom odstraňovača dužín čo najskôr po zbere a až potom sa samotné zrná sušia.

5 na sklade

0